Schůzka pořadatelů 12.4.2022


Jíra Havel ukončil veškeré působení jako pořadatel ve Slapském poháru z osobních a pracovních důvodů. Moc nás to mrzí, nesmíme zapomenout, že je to Zakladatel Slapského poháru a jeho komodor 2006 – 2013, mimo jiné úžasný speaker, který nás leta bavil při různých vyhlášení.

Moc děkujeme za práci a za vše co pro Slapský pohár během let udělal.

Probrali jsme závody, možnosti změn, ale prostě nic moc se vylepšit nedá. Na mírný pokles závodníků v minulém a předminulém roce má rozhodně vliv covid, pak někteří závodníci založili rodiny a mají jiné starosti a kapitáni nám bohužel stárnou a už se jim tolik nechce.

Nic méně závody zůstávají, jak byly pouze změna – 12tihodinovka bude hodin 8hod.

Jako novinka v letošním roce a jako oživení hlavně sportovních lodí bude letos H. Satrapa pořádat SKIREGATU. Bude to dvoudenní závod s vícero rozjížďkami. Pro turistické lodě bude v sobotu jedna delší rozdjížďka spolu s vyhlášením v sobotu. Tu pojedou i sportovní lodě kvůli pořadí ve SP a pak už jezdí podle propozic H.Satrapy.

V tomto závodě bychom rádi přivítali i lodě z různých dalších klubů a vod. Dále je dobré zmínit účast dalších lodí Longzde, kdo by si chtěl tuto loď půjčit na tyto závody, je to možné, domluvte se s Honzou.

Jupí V od letoška jezdí za ,,Naši zátoku,,.

Pro celkový počet bodů v jednotlivých kategoriích bude započítáno  letos 8 závodů z celkových 10 závodů FUN Slapského Poháru.

Vyhlášení Slapského poháru – JACHTAŘSKÝ ZÁSEK 2020 a 2021 uděláme letos na vodě, čili po domluvě s Jirkou Kvasničkou termín Záseku 11.6. na Atlantidě. Pro ty, kteří nebudou ještě na vodě je možnost ubytování.

Těším se na Vás na vodě.

První Vítr na Skalici v Slapymarine 21.5.2022