Modrá stuha 2014


Navzdory napříznivé předpovědi se k závodu sjelo celkem 12 lodí. Osamělí jachtaři Petr Dumek z lodě Blue Peter a Jirka Altman z lodě Jupí IV nakonec neunesli ponurou atmosféru podmračených Slap a raději zvolili společnost na jiných lodích – Petr na Marice a Jirka na Píďalce. Nakonec tedy odstartovalo 10 lodí včetně dvou nováčků v typovém handicapu – lodí Jupí 3 a Martini. Start a cíl byly tradičně před loděnicí JKK, návětrná bóje byla umístěna u Kapličky, závětrná bóje pak naproti měřínskému parníku.

Pořadatelé optimisticky stanovili 2 kola pro rychlé lodě (Open a Race) a jedno kolo pro lodě ostatní. Nakonec ve slabém větru všechny lodě absolvovaly pouze kolo jedno, všechny ale dokončily v limitu. Absolutním vítězem se způsobem start – cíl stala loď USYS s kormidelníkem Standou Šnajberkem. O pořadí na dalších místech se bojovalo do posledního okamžiku. S náskokem plující lodě Altea (B. Vavřina) a Performance (J. Culek) se v bezvětří zastavily před loděnicí JKK, kde je dojely lodě Pippi (R. Fišer), Píďalka (H. Lowit) a Marika (J. Sysel). Ve slabém větru nakonec o 2-4 místo bojovaly Altea, Marika a Pippi – v tomto pořadí nakonec také dojely. Na dalších místech pak dopluly lodě Perfromance, Píďalka, Lambrusco, Martini, Jupí 3 a Deja.

Vyhlášeno bylo celkem 8 kategorií (což je pro závodících 10 lodí nepochyně nevídaný výkon :-)). Překvapením pro všechny bylo 2. místo lodě Deja v kategorii typový handicap. Dodatečnou kontrolou se ale ukázalo, že se jednalo o chybu výpočtu – správné pořadí je uvedeno v tabulce níže. Dodačně proběhlo také vyhlášení kategorie typový handicap ze závodu Slapská 24 (výsledky zde).

Zveme srdečně na poslední závod slapské sezóny – Královskou regatu, která se koná 27. 9. 2014 a po kterém následuje tradiční posezení Žába – tentokrát ne jako čekání na výsledky, ale jako pohodové přátelské setkání na ukončení jachtařské sezóny na Slapech.

RF

Fotky Jirky Altmana zde

výsledkyMS.jpg