Slapská 24


V letošním roce se pořadatelství 51. ročníku tohoto legendárního závodu vrátilo zpět do Jachtklubu Královská na Měříně. Stalo se tak po více než dvaceti letech a na startu jsme přivítali celkem 16 posádek, z toho tři lodě (Patria, Blue Peter, Eva) měly osamělé kapitány. Start tradičně v 11:00 proběhl takřka za bezvětří ve směru proti proudu řeky a vzhůru k točné bóji u mostu na Cholíně! Vítr střídavě sílil a přecházel od naprostého bezvětří po velmi svěží nárazy větru, které umožnily takřka všem posádkám se dostat k mostu Cholíně ještě před setměním. Nejrychlejší loď závodu Marbo se dokonce kolem sobotní půl šesté večer dostala zpět do prostoru startu a začala kroužit karusel vymezený svítícími bójemi mezi Královskou a Na Rovínku. Během večera a noci se zde sešly takřka všechny lodě naplouvající kilometry a těšící se na nedělní ráno, které obvykle přináší lehký vánek a šanci dohnat bezvětrnou noc. Letos tomu však bylo obráceně a za sice krásného rána, slibujícího skrze zvedající se mlhové opary i příchod větru, se bohužel brzké ranní hodiny zrcadlily ve skelné hladině a vítr se začal zvedat až v úplném finiši kolem jedenácté hodiny. Do cíle dorazilo 13 lodí, dvě lodě nedokončily. Maximální uplutá vzdálenost lodi Marbo se bohužel zastavila na čísle 99, 5km, takže bájná hranice 100km tentokrát nepadla. Výsledky byly z důvodu technického nedostatku na místě propočítány pouze v absolutním pořadí, za to se pořadatel omlouvá. Přepočítané výsledky podle technického hendikepu jsou níže (pouze pro ty lodě, které odevzdaly podklady pro výpočet TH):

Dodatečná gratulace a potlesk sehrané posádce Medusy!

Bohužel se během vyhlašování výsledků objevily hlasy pochybující o výpočtu rozhodčích, které na závěrečný ceremoniál vrhly nefér světlo. I po zpětné kontrole a přepočítání dle palubních deníků se pořadí potvrdilo.

Každopádně doufáme, že pro všechny posádky je tento závod srdeční záležitostí a příští rok se sejdeme minimálně ve stejném počtu!

OB

Fotky tady a tady

vysledky24.png