Měsíční archív: Červenec 2023


Modrá stuha 5. 8. 2023

EDIT: Vzhledem k nepřízni počasí je večerní koncert, plánovaný po vyhlášení výsledků letošní Modré stuhy Slap zrušen, nicméně závod se bude konat dle vypsání a grilování také.

Děkujeme za pochopení

Za organizační tým

MH

—————————

Jachtklub Královská zve všechny závodníky na sobotu 5.8.. na letošní Modrou Stuhu.

Po vyhlášení výsledků bude osvědčená kapela a grilování.

Těšíme se na Vás.

MH


Vánoční regata 29.7.2023

V sobotu jsme odstartovali 27. Vánoční regatu. Předpověď počasí nebyla dobrá. Přesto všechno se do blížícího mordoru přihlásilo 56 lodí. Ať už to byla láska k jachtingu, touha po vítězství, nebo jen bramborový salát, co na závodníky čekal, přijeli přestože věděli, jaké počasí je čeká.

Start byl svižný, následoval prudký déšť a vítr o síle 13ms v nárazech i víc. Prostě masakr. Zhruba v půlce závodu se počasí uklidnilo a u Živohoštského mostu, jak jinak, přestalo foukat.  Nicméně skoro všichni nakonec dorazili zdárně do cíle. No všichni úplně ne, měli jsme tam 2 natřžené plachty, jednu zlomenou pínu a jedno vysklené okýnko.

Za zmínku určitě stojí návrat Panta Rhei na slapské vody po 21 letech. Nádherně zrekonstruovaný dvojstěžník, který si dal svůj první letošní závod. Vyjela nám po dlouhé době zátoka Blažimská – klub Čechie, krásných 6 lodí. Po dlouhé době jel závod i předseda JKK Mirek s lodí. A přibilo i pár nových lodí, které vítáme ve Slapském poháru.

Co se týče obsazenosti závodu, tak vyhrává jednoznačně Kotva Praha se svými 13ti loděmi v závodě. A určitě nesmíme zapomenout na posádky, které se závodu nezúčastnili, ale vše od stromečku, přihlášení, diplomů a obsluhy pro nás připravili. Zároveň poděkování Atlantidě za poskytnutí zázemí a výborný salát s kaprem či řízkem. Bylo to jako vždy skvělé. DĚKUJEME.

Na netu jsou fotky od závodníků z Kotvy, kteří stihli v rámci možností fotit. Pokud ještě někdo máte nějaké fotky, pošlete, přidáme je na stránky SP. Letos bohužel nemáme žádného fotografa. Pokud o někom víte, kdo by byl ochoten něco vyfotit, nebo případně někdo z Vás, bylo by to super.

 Další závod tuto sobotu Modrá stuha.

Výsledky se zpracovávají.