Měsíční archív: Srpen 2015

Regata Laguna

Tradiční Regata Laguna pořádaná YC Císařskou loukou se startovala z Modré Loděnice. Cíl byl letos opět vrácen na Hotel Laguna. Start byl v 11 hodin a přihlášených lodí bylo krásných 50.

Startovalo se proti větru, točná bóje byla před Rabyní a lodě dál pokračovali přes JK Královskou  k bójce před Atlantidou. Postupně se začal vítr zvedat, nakonec nejhorší úsek byl před Měřínem. kdy v nárazech foukalo 15-18 m/s. Loď Lady Z Kotvy pod vedením Jirky Dýdy zlomili stěžeň, Červený trimaran málem odletěl celý. Těžké cruisry jezdlili v náklonech, ve kterých nejsou tak často viděni. Troufám si tvrdit, že to byl letos nejtvrdší závod.Překvapivě absolutním vítězem tohoto závodu se stal Blue Rent s Nikolou a Danem Guričou loď z kategorie Racer.

Vyhlášení proběhlo na hotelu Laguna, kde unaveným hladovým závodníkům byla podána královská odměna – pečené koleno. Večer zábava do odpadnutí.

Loď Marbo zvládlo ještě jeden výkon rámci závodu – dostat se bez lodi na Cholín.

Závodníků FAN poháru se netýká odstavec 2. viz níže ve vypsání závodu.

Vypsani RL15

Trucregata 2015

Na tradiční, všemi oblíbenou Truc regatu pořádanou na Modré Loděnici lodě začali sjíždět už velmi brzo ráno. Každý ví, že tento závod je ve SP FUN nejobsazovanější a tak kapitáni chtěli v klidu zakotvit. Na konec se na startu sešlo krásných 74 lodí, z toho  13 lodí z Modré.

Byl krásný slunečný, bohužel bezvětrný den. Závodníci si na trati popovídali s ostatními posádkami, během závodu panovala výborná atmosféra. Nakonec se vítr přece jen trochu zvednul 3-4m/s a i těžší lodě se svezli krásně do cíle.

Po vyhlášení výsledků navazovala párty . Nový pořadatel Truc Regaty  časopis Yacht se zhostil večera na jedničku. V rámci pořádání závodu prezentovali výrobci v lodním průmyslu své výrobky, byla možnost si koupit lodní lana, nebo třeba svést se na elektrickém kole. Během večera probíhalo grilování na vystavených grilech a ochutnávka vín.

Slapseidon Cup

V sobotu 15. 8. se pojede z maríny Atlantida tradiční závod Slapseidon Cup. Všichni jsou srdečně zváni

Program závodu:

9:00 – 10:30 přihlášky do závodu

11:00 porada kapitánů

12:00 předpokládaný start (rozjížďky dle počasí)

Trasa závodu bude mezi Starou a Novou Živohoští

Večer – vyhodnocení výsledků, vyhlášení vítězů, grilování, hudba, diskotéka, zpěv. Živá hudba kapela ŽIVÁ HUDBA