O pirátský šátek 2014

Druhý závod Slapského poháru v kategorii RACE „O pirátský šátek“ se odjel na Měříně v Jachtklubu Královská v sobotu 24.5.2014. Po bouřkové páteční noci a s výhledem pouze lehkého větru se v sobotním ránu sešlo na startu 13 lodí.

První rozjížďka byla startována po odkladu před jedenáctou hodinou a v mírném proměnlivém větru se nakonec podařilo odjet 4 rozjížďky. Třetí rozjížďka byla startována pouze pro třídu Skippi. Trať byla postavena jako karusel v prostoru mezi Královskou a Ždání. Rozjížďky byly jednokolové. Vyhodnocení závodu bylo podle absolutního pořadí, typového hendikepu kajutových lodí ČSJ a samostatně pro třídu Skippi jako Velká cena Yachtmena.

Vítězem v absolutním pořadí se stala loď USYS (Stanislav Šnajberg, Martin Kuthan), vítěz dle typového hendikepu byla loď Jupí IV (Jiří Altman, Petr Altman) a vítězem Velké ceny Yachtmena se stala loď Blue Rent (Nikola Guryča, Kristýna Novotná). Kompletní výsledky jsou zde.

Příští závod pořádaný Jachtklubem Královská se pojede 9.srpna a bude to tradičně nejnáročnější závod Slapské zdrže – Slapská 24 hodinovka. Na tento závod jsou všichni srdečně zváni. Sledujte web Slapského poháru!