Královská regata 2014

Posledním RACE závodem Slapského poháru 2014 byla Královská regata. Do závodu se přihlásilo celkem 13 lodí a za příjemného větru se odjely 4 technicky zajímavé rozjížďky, které hlavní rozhodčí Ondra Busta společně s Tomášem Mádlíkem vytyčili mezi Ždání a Rabyní. Novinkou byl start ze startovací lodě a zajímavým zpestřením byla i striktní komunikace rozhodčího se závodníky prostřednictvím vlajek. Všechny 4 rozjíždky vyhrála Altea (Melges 24), na dalších místech pak bojovaly hlavně lodě :-). Subaru (Melges 24), Usys (Longtze), Marika (Café 24), Performance (Skippi R) a sólově plující Weyce na Jupí IV (Skippi C) a Roman Fišer na Pippi (RSK6). Závod okořenilo i nechtěné koupání Jardy Vávry po vypadnutí ze svého Marineru v jedné z rozjížděk. Po skončení závodu následovalo vyhlášení výsledků, kde v klíčové kategorii závodu – typovém hendikepu zvítězila loď Medůza s Harry Lowitem za kormidlem před Jupí IV Jirky Altmana a Performance Jindry Culka… A pak už se jen pilo, hodovalo a zpívalo u kytar :-).