Schůzka pořadatelů


Ve čtvrtek 10.10. proběhla schůzka pořadatelů.

Zhodnotili jsme letošní sezónu a máme pro Vás pár novinek na příští rok. Chtěli bychom trochu oživit naše závodění a domluvili jsme se, že při méně obsazovaných závodech, jako je třeba První a Poslední vítr, případně i závody na Měříně – využijeme míst kde ,,fouká,, i za cenu, že závodící lodě pojedou 2 a 4 kola.

Dále jsme řešili, že některé lodě jezdí na Lipno, chtěli jsme skloubit jejich závody s našimi, ale ukázalo se, že nemají stálé termíny a prozatím, pokud se s pořadateli na Lipně nedomluvíme, zůstávají termíny více méně stejné…

Rozdělení do flotil. Letošní střední cruiser se osvědčil, myslím, že tam spokojenost byla velká. Čili i nadále platí toto rozdělení.

Co se ovšem ukázalo jako nešťastné, bylo zrušení kategorie racer. Tak trochu nám někteří závodníci bloudili v jiných kategoriích, někteří odmítali jezdit se závodními speciály a musíme uznat, že i když jich v tuto dobu jezdí málo, nechceme, aby se nám tyto lodě vytratili ze závodů.

Tedy znovu otvíráme kategorii Racer a tím pádem máme znovu Super Open.

 

Změny v závodech v příštím roce – bohužel končí závod ,,Za 5 minut 12,,.

Moc děkujeme Petře Markové a Tomášovi Linhartovi za krásné pořádání tří závodů. Měli to velmi pěkně připravené s bohatým pohoštěním a skvělými cenami. DĚKUJEME.

Staronový závod v příštím roce bude pohár Atlantida což určitě uvítají posádky kotvící na Staré Živohošti.

Jachtařský zásek…

V tuto chvíli nemáme žádného sponzora. Firma Suzuki, která nás sponzorovala posledních pět let a které velmi děkujeme, ukončila sponzorování Slapského poháru.

Uvítáme sponzory mezi závodníky, vždyť si to děláme pro sebe. Ono shánění sponzorů stojí poměrně dost času a přemlouvání, na které už tak nějak není čas a ani síla..

Co to pro nás znamená. Ze sponzorských peněz vybraných v minulých letech se především nechávali dělat kalendáře. Protože o ně přijít nechceme, použijí se na kalendáře  příspěvky pořadatelů, ale už nám nezbývá na tombolu, diplomy, poháry atd..

Proto letos bude na Záseku vstupné 100,- kč . Pokud něco přinesete i do tomboly, záleží na Vás.