V sobotu proběhl další letošní závod. Ač to s větrem vypadalo všelijak, nakonec to nikoho výrazně neodradilo a dorazilo 33 lodí.

Za zmínku určitě stojí, že na závod dorazila posádka z Itálie a Holanska, tak že už pořádáme skoro mezinárodní závody. 🙂

Den probíhal v pohodě, od desíti hodin se pomalu sjížděli lodě, závodníky čekalo občerstvení a za pět mimut 12 začala porada kapitánů, moderovaná Jírou.

Vzhledem k nevětru si odsouhlasili super open pouze jedno kolo, tak že dvě kola jeli jen super open a racer. Bohužel se nám nějak ztratili racer lodě a Jindřich byl v kategorii sám.

Start byl trochu složitější, obrátil se nám vítr a museli jsme startovat na druhou stranu, než bylo hlášeno, tak že některé lodě bohužel něco na startu ztratili, ale nedalo se jinak. Průběh závodu byl celkem v pohodě, až na klasický boj u bójky, kdy některé lodě museli dělat 360 a bohužel to odnesl Usys, kterému se nepodařilo dohnat  své soupeře a skončil až třetí.

Po dojezdu čekala na závodníky jihočeská bašta a pivo zadarmo, Linharti jsou prostě velký grandi.

Vyhlášení bylo tentokrát trochu jinak, startovné se neplatilo, Petra to pojala jinak, než jsme zvyklí a místo obvyklého startovného se vybíralo se pro nemocného Davida.

A teď k samotným výsledkům. Celkový vítěz závodu bylo Marbo.  Ti sice nebyli na prvním závodě ( poráželi Křížka na Lipně) a co dodat, dorazili, vyhráli. Druhá Altea, bohužel do poslední chvíle vedli a v cíli prohráli jen o metr.

Velkým překvapením bylo vítěztví v těžkých cruiserech – loď Aston. Ti loni jezdili v lehký cruiserech, letos si koupili větší, a aby se nám to nepletlo, jméno si nechali.

Nemůžeme ani zapomenout na Bon Voyage, který byl první v lehkých cruiserech a konečně porazil Bouřliváka.

Diplomy kreslil p. Dejdar, kdy originál diplomu se dražil a vydražil se na 4 300,- kč. Koupil si ho Aston.

Ceny byly jako pokaždé u Linhartů velké a pro všechny. Moc jim děkujeme, byli skvělí.

My s Petrou děkujeme i za kytičku od Altey.

Výsledky se zpracovávají. Pokud máte někdo fotky ze závodu, pošlete je.