Denní­ archí­v: 24.7.2018

Vánoční regata 2018

Máme za sebou další závod, závod, který se řadí mezi největší ve Slapském poháru – Vánoční regatu.

Pořádání se opět ujala Kotva Praha a místo závodu bylo zpátky na Atlantidě.

Počasí jako skoro na každou Vánočku horko a žádný vítr. Foukalo cca 3m/s, v poryvech tak asi 5m/s. I přesto dorazilo 48 lodí. Start byl klasicky v bezvětří…

Absolutní vítěz tohoto závodu se stala loď Waratah s Jirkou, za zmínku určitě stojí pěkně zajetý závod a první místo Summer Wind v těžkých cruiserech, v lehkých vyhrál Tulák, letos jeho první závod, v racer cruiserech nepřekvapila a opět vyhrála Santa, i když jí šlape na paty Nikola s Pintou.

Ve skupině racer vyhrála Performance, ale tentokrát bojovala s Celsiem, který sice jezdí Slapský pohár málo, ale rozhodně dobře. Je to škoda, mohl by si trochu víc zalaškovat s Performancí.

Open – vítěz Panna Cotta, která se letos opět rozjezdila a má nového soupeře, novou loď ve SP Fiala Sails.

Po závodě a tady tedy musím pochválit Kotvu za nápad, nás čekalo dole ve stánku pivo v rámci startovného. A všichni víme, jak žíznivý dojíždíme. Pivo točili zvesela Dýda a Jíťa.

Vyhlášení se ujal Jíra, jako vždy vtipně moderoval a Ivan jako ředitel závodu. Krásné diplomy pro nás vyrobil Honza Andrt. Rozhodčí závodu byl Petr Dumča s Lindou.

Myslím, že se vše podařilo, závodníci byli spokojení a večer nám zakončil Jirka s muzikou na terase.Vánoční regata 2018