Termín Jachtařského záseku je definitivně stanoven na 28.11. V pivním baru Na Vrcholu,v ul. Na Vrcholu 16, Praha Jarov.

K dispozici je celý klub s kuřáckým a nekuřáckým salonkem, malým podiem a malým tanečním parketem. Pro ty, kteří si pak budou chtít popovídat bez muziky je v prvním patře nekuřácká hospoda s kuřáckým salonkem. Vše je rezervováno pro nás. Po vyhlášení hraje DJ LUKOR. Dole a nahoře bar, pivo deset a dvanáct. Vše v pozvánce.

Schůzka pořadatelů SP

Ve středu 14. 10. proběhla schůzka pořadatelů Slapského poháru.

A máme pro Vás tyto novinky na příští rok:

• Končí rozdělení Slapského poháru na FUN a RACE, nadále se SP bude jen jeden jako dříve.
  • JK Královská plánuje na příští rok 3 závody, které se pojedou pod hlavičkou JK Královská.
  • Pořadatelé SP dali dohromady plán závodů na příští rok, kdy se vrací jako první závod sezóny První vítr Slap.
  • Dále nové závody – Dvanácka, což bude závod trvající 12 hodin. 24 hodinovku si ponechává JKK.
  • Španělská regata, necháme se překvapit, co pro nás Jirka vymyslí.

Dobrá zpráva pro všechny závodníky – vrací se nám zpět do Slapského poháru jako hlavní rozhodčí na Atlantidě Jíra Havel.

TERMÍNY ZÁVODŮ SP 2016

Změna zařazení lodí Maritana ( Modrá loděnice) loď 6m-R Yacht Classic a loď Biene ( Atlantida) Jollenkreuzer 20er 7,75m do kategorie Racer cruiser.

Termín vyhlášení Slapského poháru – JACHTAŘSKÝ ZÁSEK bude upřesněn, jelikož nám původní plánované místo zavřeli. Vydržte do příštího týdne. Zatím termíny 14. 11., nebo 28.11.

Poslední FUN závod

V sobotu 19.9.jsme se sešli na poslední závod –  Poslední FUN vítr.Celkem se zúčastnilo 45 lodí, dorazili si zazávodit i lodě, které jsme letos v našem poháru neviděli, což jsme jako pořadatelé uvítali.
Start byl nakonec k nelibosti některých po větru, ale vzhledem k tomu, že vlastně vůbec nefoukalo to bylo jedno. Cílem ve čtyři hodiny projela tak půlka lodí, zbytek byl sebrán Blankou na trati.
Vyhlášení bylo tentokrát obohaceno převleky a převážná část závodníků se pro diplomy dostavilo v maskách. Po vyhodnocení závodníci šlápli na pedál a řádili dokud nedošlo pivo a kapele dech.
Děkuji všem závodníkům za krásnou účast v našich společných závodech a uvidíme se letos ještě klasicky při vyhlášení všech vítězů na Jachtařském záseku v listopadu. Letos bude vyhlášen pouze Slapský pohár.
Přesný termín a místo dáme včas vědět. Mezitím proběhne schůzka pořadatelů, kde probereme termíny na příští rok aj.
Blanka

Královská regata 2015

Pozoooor!!!!   Poslední závod sezóny na Slapech.

Kdyyyy?           V sobotu 26.9 na Měříně.

Co nás čeká???

Několik okruhových rozjížděk, pro největší snaživce máme diplomy a ceny.

To mají všichni! Něco navíc…

Tak to by jsme měli samostatnou kategorii pro posádky lodí Skippy 650 a zvláštní cenu Yachtmen.cz

Já mám „pomalou“ loď a tohle jsou „race“ závody 🙁

Nevadí, máme dvě kategorie, každá posádka závodí se sobě rovnými loděmi. 🙂

Poslední vítr 2015

Poslední závod se blíží. Doufám, že máte všichni přichystané masky. Po vyhodnocení závodníků se budou hodnotit i masky jak pro dospělé, tak pro děti. Večer plný muziky a zábavy. Doražte 🙂

Regata Laguna

Tradiční Regata Laguna pořádaná YC Císařskou loukou se startovala z Modré Loděnice. Cíl byl letos opět vrácen na Hotel Laguna. Start byl v 11 hodin a přihlášených lodí bylo krásných 50.

Startovalo se proti větru, točná bóje byla před Rabyní a lodě dál pokračovali přes JK Královskou  k bójce před Atlantidou. Postupně se začal vítr zvedat, nakonec nejhorší úsek byl před Měřínem. kdy v nárazech foukalo 15-18 m/s. Loď Lady Z Kotvy pod vedením Jirky Dýdy zlomili stěžeň, Červený trimaran málem odletěl celý. Těžké cruisry jezdlili v náklonech, ve kterých nejsou tak často viděni. Troufám si tvrdit, že to byl letos nejtvrdší závod.Překvapivě absolutním vítězem tohoto závodu se stal Blue Rent s Nikolou a Danem Guričou loď z kategorie Racer.

Vyhlášení proběhlo na hotelu Laguna, kde unaveným hladovým závodníkům byla podána královská odměna – pečené koleno. Večer zábava do odpadnutí.

Loď Marbo zvládlo ještě jeden výkon rámci závodu – dostat se bez lodi na Cholín.

Závodníků FAN poháru se netýká odstavec 2. viz níže ve vypsání závodu.

Vypsani RL15

Trucregata 2015

Na tradiční, všemi oblíbenou Truc regatu pořádanou na Modré Loděnici lodě začali sjíždět už velmi brzo ráno. Každý ví, že tento závod je ve SP FUN nejobsazovanější a tak kapitáni chtěli v klidu zakotvit. Na konec se na startu sešlo krásných 74 lodí, z toho  13 lodí z Modré.

Byl krásný slunečný, bohužel bezvětrný den. Závodníci si na trati popovídali s ostatními posádkami, během závodu panovala výborná atmosféra. Nakonec se vítr přece jen trochu zvednul 3-4m/s a i těžší lodě se svezli krásně do cíle.

Po vyhlášení výsledků navazovala párty . Nový pořadatel Truc Regaty  časopis Yacht se zhostil večera na jedničku. V rámci pořádání závodu prezentovali výrobci v lodním průmyslu své výrobky, byla možnost si koupit lodní lana, nebo třeba svést se na elektrickém kole. Během večera probíhalo grilování na vystavených grilech a ochutnávka vín.

Slapseidon Cup

V sobotu 15. 8. se pojede z maríny Atlantida tradiční závod Slapseidon Cup. Všichni jsou srdečně zváni

Program závodu:

9:00 – 10:30 přihlášky do závodu

11:00 porada kapitánů

12:00 předpokládaný start (rozjížďky dle počasí)

Trasa závodu bude mezi Starou a Novou Živohoští

Večer – vyhodnocení výsledků, vyhlášení vítězů, grilování, hudba, diskotéka, zpěv. Živá hudba kapela ŽIVÁ HUDBA

Slapská 24

Ahoj všem, taky jste byli napnutí až do teď jak to bude s letošní s Slapskou 24?

Závod samozřejmě bude 😉 – startovat budeme v sobotu 1.8. v 11 hod z Měřína.

Závod na zkoušku pojedeme čistě v režimu RACE.

Pro ostatní lodě, které dorazí a spolu se závodníky absolvují celý závod máme připravenou zvláštní odměnu.

bližší informace o závodě

TM

Vánoční regata 2015

Všemi očekávaná Vánoční regata začala samozřejmě ve vánoční atmosféře. Od rána hráli koledy, ustrojený stromeček stál pod hotelem u pódia. Nakonec i s klasickými opozdilci se na závod přihlásilo 64 lodí.

Jelo se jako vždy tobogán – most, rychlé lodě Super Open, Open a Racer jeli dvě kola, zbytek jedno. Vítr byl příznivý, den byl slunečný, prostě idylka… Nakonec závodu se ale výrazně rozfoukalo, před cílem chodily silné poryvy a díky nim nakonec leželi na boku loď Honzy Satrapy Noemy a Saturn Mariana Faktora. Zkušení kapitáni situaci vyřešili a projeli zdárně cílem.

Večerní vyhlášení , stejně tak jako celý závod moderoval Jíra Havel, kterého jsme rádi uvítali zpět jako hlavního rozhodčího. K jídlu byl podávám tradiční kapr se salátem a rybí polévka.

Novinka pro pořadatele závodů

Letošní rok se zpoplatňuje pořádání závodů. Přikládám odkaz na Ž Á D O S T  O  P O V O L E N Í  A K C E  N A  S L E D O V A N É  V O D N Í  C E S T Ě:

cena kolku je 500,-Kč

Pohár Atlantida

V sobotu  na Pohár Atlantida dorazilo 29 lodí. Startovalo se dolu k mostu za mírného větru, ale nad závodníky se černalo. Zhruba po půl hodině začalo výrazně foukat a padal prudký déšť a kroupy.

Dramatické okamžiky v tomto závodě rozhodně nechyběli. Loď Tyvado ulomilo kormidlo v silném větru a ještě vypadl člen posádky do vody. Naštěstí, díky nejmladšímu členovy Tyvada, který pohotově zareagoval a hodil vypadnutému lano vše dopadlo dobře. Nakonec i loď dopravili do mariny bez dalšího poškození.

Vítr nakonec zeslábl a lodě zdárně projeli cílem. Večer na hotelu proběhlo vyhlášení a následovala zábava.

Půlmaraton

Půlmaratonem začala sezóna Slapského poháru v kategorii FUN. Na start dorazilo celkem 18 lodí.

Jelo se z Atlantidy na Oboz, kde byla točná bójka a cíl byl opět před Atlantidou. Start byl poměrně bez větru, lodě se pomalu posouvali po trati, ovšem během závodu vítr zesiloval a nakonec při zpáteční cestě měli posádky jednotlivých lodí plné ruce práce. Tak že začátek sezóny jak se patří. Jako novinka v našem poháru byla loď Abrakadabra z Orlíka a nový majitel s Tyvadem.

Večer proběhlo vyhlášení a následovně zábava s tancem.

NOVÁ KATEGORIE

Vzhledem k nárůstu ultra závodních lodí na Slapech jsme se se schválením všech pořadatelů rozhodli vytvořit novou kategorii právě pro ně.

To co si od toho slibujeme je to , že si to kapitáni těchto lodí užijí mezi sebou  a okruhové plachetnice a další, co s nimi jezdili ve skupině si konečně taky budou moci zabojovat o poháry.

Dalším přáním je vzhledem k rostoucí mládeži oživit a zvýšit počet okruhových lodí v našich závodech.